Cliënttevredenheid 2025
In dit artikel vind je de belangrijkste cijfers van 2025: je vindt hier cijfers over de totale instroom van cliënten en specifiek over jongeren. Je vindt er informatie over het aandeel klinische behandeling, verschillende leeftijdscategorieën en primaire problematiek. Verder vind je een terugkoppeling over de cliënttevredenheid in 2025.
Alle cliënten
In 2025 waren 7420 cliënten in behandeling, versus 6987 in 2024. Van hen zijn 987 cliënten klinisch opgenomen.
Primaire problematiek | Aantal |
| Alcohol | 2732 |
| Opwekkende middelen (cocaïne, amfetamine) | 1185 |
| Opiaten | 671 |
| Cannabis | 1022 |
| GHB | 106 |
| Gokken | 253 |
| Medicijnen (o.a. benzodiazepines) | 411 |
| Internet (gamen, chatten, erotiek) | 71 |
| Ketamine | 177 |
| Xtc | 16 |
| Overig1 | 265 |
| Onbekend2 | 511 |
1 Bijvoorbeeld: lachgas, nicotine, hallucinogenen
2 Bijvoorbeeld omdat cliënten zich nog in de intake/diagnostiekfase bevinden, omdat ze alleen nog urinecontroles krijgen of omdat het cliënten zijn van de dag- en nachtopvang, een woonvoorziening of cliënten die behandeling krijgen via huisartsenpraktijken (onderaannemerschap)
Geslacht | Aantal |
| man | 5473 |
| vrouw | 1944 |
| onbekend | 3 |
Leeftijd | Aantal |
| <18 | 105 |
| 18-23 | 722 |
| 24-50 | 4561 |
| 50+ | 2032 |
Jeugd en jongeren (12-24 jaar)
In 2025 zijn in totaal 827 jongeren behandeld (van wie 104 klinisch), versus 807 in 2024.
Primaire problematiek | Aantal |
| Cannabis | 285 |
| Opwekkende middelen (cocaïne, amfetamine) | 180 |
| Alcohol | 98 |
| Gamen | 22 |
| Gokken | 51 |
| GHB | 5 |
| Xtc | 5 |
| Opiaten | 7 |
| Overig | 83 |
| Onbekend | 91 |
Leeftijd | aantal |
| 12 | 1 |
| 13 | 4 |
| 14 | 10 |
| 15 | 19 |
| 16 | 30 |
| 17 | 41 |
| 18 | 81 |
| 19 | 104 |
| 20 | 98 |
| 21 | 143 |
| 22 | 137 |
| 23 | 159 |
Geslacht | Aantal |
| Man | 612 |
| Vrouw | 214 |
| Onbekend | 1 |
Cliënttevredenheid
Cliënttevredenheid bij behandeling meten we met de CQI-GGZ-VZ-AMB: een online vragenlijst met dertien vragen die de cliënt aan het einde van de behandeling anoniem invult. N is het aantal cliënten die hebben meegedaan, Gem is de gemiddelde totaalscore op cliënttevredenheid (van 0 tot 10). De Specialistische GGZ en de Basis GGZ zijn binnen NK ondergebracht binnen hetzelfde team. Sinds 2023 nemen we ook de CQI-vragenlijst voor de klinieken af, die cliënten aan het einde van de opname invullen.
Gem | |
| Totaal NK (gemeten met CQI) | 8,5 |
| Zorgverzekeringswet: SGGZ en BGGZ | 8,6 |
| Gemeentelijk domein: Jeugd en MAZ | 8,0 |
| Forensisch | 8,3 |
Conclusies
- Cliënten die ambulant bij NK zijn behandeld en de CQI-vragenlijst hebben ingevuld, zijn erg tevreden over de behandeling die zij bij NK hebben gehad (8,5 gemiddeld). Dit is nagenoeg gelijk aan het cijfer over 2024.
- De cliënten die klinisch zijn behandeld en de CQI-vragenlijst voor klinische behandelingen gevuld hebben geven de klinische behandeling gemiddeld een 7,9. Dit is iets lager dan afgelopen jaar (toen was het 8,1), maar nog steeds een ruime voldoende.
Cliënttevredenheid wonen
In totaal hebben 43 bewoners van deze locaties de vragenlijst ingevuld. Voor de woonvoorziening in Eindhoven komt de gemiddelde beoordeling uit op een 7,36. De resultaten laten zien dat bewoners overwegend tevreden zijn en geven daarnaast waardevolle aanknopingspunten voor verbetering. Zo vragen bewoners aandacht voor de schoonmaak van de locatie. Ook blijkt dat de dagactiviteiten van MOVE op de locatie beter onder de aandacht gebracht kunnen worden.
Naar aanleiding van de uitkomsten zijn medewerkers in gesprek gegaan met bewoners om gezamenlijk verbeteracties te formuleren. Zo is afgesproken om te starten met een vaste maandelijkse bewonersbijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst is ruimte om suggesties, signalen en klachten met elkaar te bespreken en samen te zoeken naar oplossingen. Daarnaast wordt er intensiever afgestemd met de uitvoerende schoonmaakpartner over gemaakte afspraken en verwachtingen. Ook komt er meer aandacht voor de bekendheid en toegankelijkheid van MOVE-trajecten binnen de woonvoorziening.
Cliënttevredenheid Wmo-casemanagement
In het tweede kwartaal van 2025 is een tevredenheidsmeting uitgevoerd onder alle Brabantse inwoners die gebruikmaken van Wmo-casemanagement Novadic-Kentron. Cliënten geven de begeleiding een gemiddeld rapportcijfer van 8,82. De dienstverlening wordt als passend, betrokken, toegankelijk en betrouwbaar ervaren. Ook zijn er tips gegevens om mee aan de slag te gaan, zoals vervanging van hulp tijdens vakantie en meer inzet van ervaringsdeskundigheid in Wmo-casemanagement.
Aantal medewerkers
Aantal fte per 1 januari 2025: 746,56
Aantal medewerkers per 1 januari 2025: 913
Aantal fte per 31 december 2025: 756,24
Aantal medewerkers per 31 december 2025: 936